Zaznacz stronę

lek. Maria Sołdatow
chirurgia ogólna
Nr PWZ: 2508961

Lekarz Maria Sołdatow ukończyła Studia na Wydziale Medycznym Akademii Medycznej w Białymstoku w 2009 roku. W 2010 roku rozpoczęła specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej.

Jest członkiem  Towarzystwa Chirurgów Polskich, a także sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej. Praktykę Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku poszerza o pracę w przyszpitalnej Poradni Chirurgicznej gdzie zajmuje się leczeniem ran przewlekłych i stopy cukrzycowej.

 Uczestniczka wielu krajowych i zagranicznych konferencji i kursów z zakresu chirurgii w tym Międzynarodowej Konferencji „Jak uniknąć zdarzeń niepożądanych w Wideochirurgii”, „Nowe trendy i kontrowersje w chirurgii endokrynologicznej i bariatrycznej”, „Jak uniknąć zdarzeń niepożądanych w chirurgii endokrynologicznej”, „Chirurgia Metaboliczna”, „Jak uniknąć zdarzeń niepożądanych w wideochirurgii przewodu pokarmowego”, „Postępy w chirurgii metabolicznej”, „Praktyczne zastosowanie nowoczesnych technik w diagnostyce i terapii nowotworów przewodu pokarmowego”, „Zaawansowane operacje laparoskopowe”

W 2012 roku odbyła 1,5 miesięczny staż w klinice leczenia stopy cukrzycowej w King’s College Hospital w Londynie.

W 2015 roku ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Autorka wielu uznanych publikacji naukowych.

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. Maria Sołdatow

Przedmiotem szczególnych zainteresowań lek. Sołdatow są zabiegi lipotransferu własnej tkanki tłuszczowej oraz zabiegi estetyczne przy użyciu wchłanianych nici Aptos.

Lek. Sołdatow wykonuje również szereg zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej, np. usuwanie łagodnych zmian skórnych, leczenie wrastających paznokci, pobranie wycinka ze zmiany skórnej lub błony śluzowej, czy leczenie ran przewlekłych (odleżyny, owrzodzenia podudzi, zespół stopy cukrzycowej). 

tklogokontakt

ul. Młynowa 38 lok 4/2
tel +48 735 969 555
www.twojaklinika.com.pl

EnglishPolandRussia